Ваше питання або заявка:

Технологiя ЧИСТЕ ПОЛЕ/CLEARFIELD

 

Технологія ЧИСТЕ ПОЛЕ/CLEARFIELD – це технологія вирощування соняшника, що дозволяє боротись з однорічними дводольними та злаковими бур’янами  в період після появи сходів культурних рослин.

Ця технологія представляє собою тандем  із гербіциду Євро-Ланг (Нертус®) та гібридів соняшника, генетично стійких до даного препарату (Рімі, Рімісол та ін..).

Східагроальянс

Основні переваги застосування технології ЧИСТЕ ПОЛЕ / CLEARFIELD: 

- Забезпечення одночасного знищення як однорічних дводольних, так і однорічних злакових бур’янів.

- Можливість контролювати найбільш проблемні бур’яни (амброзія, нетреба, циклохена та ін.) в посівах соняшника після появи сходів культурних рослин.

- Технологія ЧИСТЕ ПОЛЕ / CLEARFIELD – чи не єдиний інструмент для контролю всіх рас вовчка в посівах соняшника.

- Тривалий контроль появи нових сходів бур’янів в посівах соняшника за рахунок специфічної дії гербіциду Євро-Ланг (Нертус®).

- Пригнічення розвитку багаторічних бур’янів в посівах соняшника.

Механізм знищення бур’янів за допомогою гербіциду Євро-Ланг.

Євро-Ланг  - гербіцид системної дії. В рослини бур’янів надходить як через надземну частину (під час внесення робочого розчину препарату), так і з вологою грунту (грунтова дія препарату) через кореневу систему бур’янів. Перші ознаки гербіцидної дії спостерігаються на 5-8 день після внесення препарату. Повна загибель бур’янів триває впродовж від 2 (при безпосередньому контакті бур’яну з робочим розчином) до 8 (грунтова дія препарату) тижнів.

 

Важливі елементи технології  ЧИСТЕ ПОЛЕ.

Технологія ЧИСТЕ ПОЛЕ передбачає посів спеціалізованого гібриду соняшника, який характеризується генетичною стійкістю до гербіциду Евро-Ланг.

 

Регламент застосування гербіциду Евро-Ланг

Культура

Норма витрати препарату, л/га

Об’єкт, проти якого обробляється

Спосіб, час обробки, обмеження

Соняшник (гібриди, стійкі до гербіцидів з групи імідазолінонів)

1,0…1,2

Однорічні дводольні та злакові бур’яни

Обприскування вегетуючих бур’янів в період 4 справжніх листків у культурних рослин

  

Вибір оптимальної норми витрати препарату.

Норма витрати 1,0л/га є найбільш прийнятною для більшості польових ситуацій. Цю норму слід обирати, якщо бур’яни знаходяться на ранніх етапах росту та розвитку.

Норму витрати препарату 1,2л/га слід застосовувати, якщо бур’яни знаходяться на більш пізніх етапах росту та розвитку. Проте, за наявності факторів, що уповільнюють розклад гербіциду Євро-Ланг в грунті, ця норма істотна підвищує ризики негативного впливу залишків продукту на наступну культуру сівозміни.

У разі використання для приготування робочого розчину м’якої води (з низьким вмістом катіонів кальцію та магнію) норма витрати препарату має бути 1л/га.

  

Фаза розвитку культурних рослин.

Фаза від 2 до 8 справжніх листків у культурних рослин є безпечною для застосування даного препарату. Але найбільш оптимальною для культури буде фаза 4-6 справжніх листків. З метою ефективного контролю вовчка гербіцид Євро-Ланг слід вносити в фазу 6-8 справжніх листків у соняшника.

Період від появи сім’ядоль до першої пари справжніх листків у рослин соняшника є критичним. В цей період не рекомендується застосовувати гербіцид Євро-Ланг.

  

Фаза розвитку бур’янів.

Максимальна ефективність дії препарату спостерігається при його застосуванні під час активного росту та розвитку рослин бур’янів:

- однорічні дводольні - фаза до 4 справжніх листків;

- однорічні злакові – фаза 2-3 листків;

- амброзія полинолиста – від сім’ядолі до фази 2 справжніх листків.

 

Спектр бур’янів, що контролюються гербіцидом  Євро-Ланг.

ОДНОРІЧНІ ДВОДОЛЬНІ

Амброзія, види

Лобода, види

Ромашка непахуча

Галінсога дрібноквіткова

Молочай плямистий

Редька дика

Грицики звичайні

Нетреба звичайна

Соняшник, падалиця

Гірчиця, види

Осот огородній

Суріпиця звичайна

Кропива, види

Осот шорсткий

Сухоребрик, види

Дескурайнія Софії

Паслін чорний

Чорнощир нетреболистий

Дурман звичайний

Портулак городній

Щириця, види

Зірочник середній

Підмаренник чіпкий

Щавель, види

Калачики призабуті

Повитиця польова

та ін..

ОДНОРІЧНІ ЗЛАКОВІ

Мишій, види

Просо посівне

Пальчатка, види

Плоскуха звичайна (просо куряче)

Гумай/Сорго аллєпське (при проростанні з насіння

Сить, види

 

Боротьба за падалицею соняшника, який вирощувався за технологією ЧИСТЕ ПОЛЕ.

Падалиця соняшника, що вирощувався за технологією ЧИСТЕ ПОЛЕ, характеризується стійкістю до гербіцидів інгібіторів ALS (похідні сульфанілсечовини, імідазолінони, тріазолпірімідіни). Тому, для знищення такої падалиці при вирощуванні наступної культури сівозміни необхідно застосовувати гербіциди з іншим механізмом дії – наприклад регулятори росту та розвитку (продукти, що містять 2,4-Д, дікамбу, флуроксипир, клопіралід, МЦПА). Такі гербіциди можуть бути використані як самостійно, так і в бакових сумішах з іншими гербіцидами, в тому числі і з гербіцидами інгібіторами ALS.

 

Фактори що впливають на розпад препарату та організація сівозміни.

Переважна більшість сортів та гібридів сільськогосподарських культур характеризуються підвищеною чутливістю до дії гербіциду Євро-Ланг. Тому залишкові кількості цього продукту в грунті можуть спричинити негативний вплив на наступну культуру. Цей факт слід обов’язково враховувати при плануванні сівозміни та висіванні наступних культур.

 

Фактори, що впливають на розпад препарату в грунті.

Гербіцид Євро-Ланг розкладається в грунті в результаті життєдіяльності мікроорганізмів. Тому будь-який фактор, що впливає на мікробіологічну активність (тип грунту, його структура, вологість, рН та температура) буде впливати і на швидкість розпаду гербіциду Євро-Ланг.

Грунти з легким механічним складом, достатня кількість вологи (не менше 200мм) в період від внесення препарату до висівання наступної культури, теплі погодні умови, рН грунту менше 6,2 – всі ці фактори як поодинці, так і сумісно, істотно прискорюють розпад гербіциду Євро-Ланг в грунті.

Грунти з важким механічним складом, посушливі погодні умови в період від внесення гербіциду до висівання наступної культури, період з аномально низькими температурами уповільнюють розпад препарату Євро-Ланг в грунті та істотно підвищують ризики токсикації наступної культури сівозміни.

 

Обмеження по сівозміні.

З метою зниження ризиків токсикації наступних культур, після застосування препарату Євро-Ланг рекомендовано після збирання урожаю соняшника слід проводити глибоку оранку та планувати сівозміну таким чином:

- через 4 місяця після внесення – можна висівати озиму пшеницю;

- через 11 місяців – ячмінь ярий та озимий, кукурудзу, пшеницю яру, овес, жито озиме;

- через 18 місяців - соняшник (генетично не стійкий до дії імідазолінонів), сорго, рис, просо;

- через 26 місяців – буряки, ріпак, овочеві культури.

 

Фактори, що впливають на рівень стійкості гібридів соняшника до гербіциду Євро-Ланг.

Стійкість гібриду соняшника до дії гербіциду Євро-Ланг обумовлюється його специфічною генетикою. Проте, існує ряд факторів, що можуть істотно вплинути на цей показник. Це фактори природнього походження та фактори хімічної природи.

Типовою реакцією рослин соняшника на такі чинники є зміна кольору та/або зменшення їх висоти. Як правило, нормальний ріст та зовнішній вигляд рослин відновлюється впродовж 1-2 тижнів.

 

Фактори природнього середовища.

- посушливі погодні умови;

- умови надмірного зволоження;

- зниженні (менше +12С) або підвищенні (більше +25С) температури повітря в період внесення препарату;

- різкі коливання денних та нічних температур в період застосування гербіциду Євро-Ланг

 

Фактори хімічної природи.

- Не застосовувати гербіцид Євро-Ланг в бакових сумішах з іншими гербіцидами, в тому числі і з протизлаковими гербіцидами, оскільки така бакова суміш може негативно вплинути на ріст та розвиток культурних рослин.

- Застосування добрив в баковій суміші з гербіцидом Євро-Ланг прискорює надходження гербіциду в культурні рослини та може призвести до їх фітотоксичності.

- Якщо заплановано знищувати бур’янів за допомогою гербіцидів суцільної дії в досходовий період у рослин соняшника, внесення таких гербіцидів слід проводити за 2 тижні до посіву соняшника.

- Не використовувати технологію ЧИСТЕ ПОЛЕ, якщо при вирощуванні попередника для боротьби з бур’янами застосовувались стійкі в грунті гербіциди-інгібітори ALS.

- Не можна використовувати в бакових сумішах  гербіцид Євро-Ланг з інсектицидами з групи фосфорорганічні сполуки. Також слід утриматись від застосування таких інсектицидів впродовж сезону вегетації після внесення гербіциду Євро-Ланг.

- Після внесення гербіциду Євро-Ланг впродовж всього сезону на обробленій площі слід утриматись від застосування гербіцидів інгібіторів ALS.

 

27.10.2016

Про нашу компанію